رفع ناهنجاری ها از سیما و منظر شهری، اولویت زیباسازی کرج است

رفع ناهنجاری ها از سیما و منظر شهری، اولویت زیباسازی کرج است

1395-12-26 ( 2 سال پیش ) دسته خبری : ویژه

حسین عطایی این مطلب را اعلام کرد و افزود: سازمان زیباسازی با هدف تعامل میان دستگاه های مربوطه در بحث سیما و منظر شهری، حذف ناهنجاری ها از سطح شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

این مسئول از جمله اقدامات سازمان در این زمینه به تعامل با اتاق اصناف استان البرز اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه ایجاد هماهنگی بین تابلوهای سطح شهر نقش بسزایی در کاهش ناهنجاری های بصری و ایجاد آرامش در دید شهروندان دارد، این مهم در دست اقدام قرار گرفت.

وی در ادامه از پیشرفت و گسترش کلانشهر کرج یاد و تاکید کرد: با توسعه شهرها، توسعه زیرساخت ها نیز باید صورت گیرد و ایجاد نمای بصری مطلوب در هر شهر یکی از زیرساخت های آن به شمار می رود که سازمان زیباسازی در این زمینه اهتمام ویژه ای دارد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج اجرای طرح یکسان سازی تابلوهای سطح شهر با همکاری اتاق اصناف را اقدامی موثر در ایجاد وحدت رویه در نمای بصری شهر دانست و گفت: بر اساس قوانین نصب تابلو، هر صنف می تواند به اندازه عرض مغازه در ارتفاع 1.5 متر نصب شود که این امر می تواند به جهت جلو گیری از آسیب رساندن به سیما و منظر شهری طوری انجام پذیرد که با تابلوهای همجوار خود از نوع جنس و اندازه همخوانی داشته باشد.

عطایی در پایان با اشاره به اینکه هر صنف می تواند تنها یک تابلو به عنوان معرف کاربری خود داشته باشد، اظهار داشت: اصنافی که پیش از یک تابلو نصب کرده اند خلاف مقررات و ضوابط عمل نموده و سازمان جمع آوری این تابلو ها را در دستور کار خود قرارداده است.

منبع / نویسنده :

بازگشت

جهت ارسال نظر شما باید وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید